Головна » Статті » Інформатика » Цікава Інформатика

ВИДАТНІ ІНФОРМАТИКИ (Ч.ІІІ)

 

 

  Ларі Пейдж   

 

Один з творців пошукової системи Google і президент із продукції компанії Google Inc.

Видатний вчений у галузі обчислювальної техніки і конструктор спеціалізованих ЕОМ для систем протиповітряної оборони (ППО). Він був одним з найбільш яскравих представників інженерної школи.

 

 
 

 
 

Ісаак Брук   

Російський вчений, винахідник, один з основоположників вітчизняної обчислювальної техніки, засновник і перший директор Інституту електронних керуючих машин АН СРСР.

Прийшов до висновку про необхідність створення електронних цифрових обчислювальних машин (ЕЦОМ) для отримання необхідної точності обчислень.

 

 

 


Сергій Лебедєв

Створив наукову школу в галузi суперкомп'ютерiв та спецiалiзованих обчислювальних машин для управління системами реального часу і обгрунтував основний напрям розвитку комп'ютерів цих класів — розпаралелювання обчислювального процесу.

Пiд керiвництвом С. О. Лебедєва було розроблено та створено 15 типiв комп'ютерiв.

 

 

 


Сергій Лебедєв

Вчений не зупинявся на досягнутому. Насамперед, його цікавило найістотніше в науці про комп'ютери — теорія їх проектування. Глушков — автор загальної теорії автоматів і дискретних перетворювачів. Міжнародний розголос мали його праці зі створення штучного інтелекту. 

Ці дослідження він проводив паралельно з розробкою теорії ЕОМ, що, у свою чергу, стало благодатним грунтом для побудови архітектури і програмного забезпечення обчислювальних машин нових поколінь.

 

 
 
 
 

Сергій Брін

Необхідний для роботи пошукача сервер з вінчестерами загальним обсягом 1 терабайт (1024 гігабайт) розташовувався прямо в кімнаті Бріна в університетському гуртожитку. 

В основі BackRub лежала принципово нова система інтернет-пошуку, коли всі численні знайдені за запитом сторінки ранжирувалися за кількістю посилань на них інших сторінок. Таким чином, нагорі виявлялися найбільш затребувані документи.

 

 
 
 
 
 

 Андрій Єршов

Завдяки унікальним здатностям наукового передбачення, А. П. Єршов одним перших у країні усвідомив ключову роль обчислювальної техніки в прогресі науки й суспільства й з початку 80-х рр. почав активно займатися педагогічною діяльністю, спрямованою на просування програмування, а потім й інформатики в систему освіти, а також масову свідомість.

 
 
 

 
 

Іван Сергієнко

    Вчений у галузі інформатики, обчислювальної математики, системного аналізу і математичного моделювання. Академік Національної академії наук України (1988), заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії СРСР (1981), УРСР (1972) і України (1993, 1999) в галузі науки і техніки.

Зацікавився проблемою автоматизації процесів обробки та аналізу даних математичними методами, передусім методами теорії імовірностей і математичної статистики. 

 

Володимир Михалевич

    Зробив значний внесок в теорію оптимальних рішень і розробку математичного апарату економічної кібернетики. Розвинув метод послідовного аналізу варіантів та концепцію інформатизації суспільства. Створив авторитетну наукову школу в області оптимізації і системного аналізу.

     Підготував  48 кандидатів і докторів наук.

 

 

 


Катерина Ющенко

    Катерина Ющенко запропонувала (1956-1957) та реалізувала (1959-1969) на всіх вітчизняних ЕОМ першу мову програмування високого рівня – «Адресну мову», що включала засоби, які тільки через десятиліття з'явилися в інших мовах програмування, і вплинула на архітектуру  ЕОМ «Київ», «Дніпро» тощо. 

      За сорок рокiв роботи в Iнститутi кiберенетики iм.В.М.Глушкова Нацiональної академiї наук України нею створена широковiдома в Українi i за кордоном наукова школа теоретичного програмування.

 

 

Категорія: Цікава Інформатика | Додав: kovtyuh72 (23.02.2018)
Переглядів: 442 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar