Головна » Статті » Інформатика » Цікава Інформатика

ВИДАТНІ ІНФОРМАТИКИ (Ч.ІІ)

 

 

  Клод Елвуд Шеннон

Найбільше йому вдавалися наука та математика, і удома він створив такі пристрої як моделі літаків, які керувалися по радіо, й систему телеграфу до фірми друга на відстань в половину милі.

Вивчаючи складні спеціальні канали диференціального аналізатора, Шеннон бачив, що поняття Була можна використати із більшою користю. За свою дисертацію «Символічний аналіз реле і каналів, що перемикаються», була опублікована в 1938 році і за неї Шеннон отримав Приз Альфреда Нобеля в 1940 р.

 

 
 

 Дуглас Енгельбарт

У 1967 році Енгельбарт подав заявку на патент (отримавши його в 1970) для пристрою, що складався з дерев'яного корпусу з двох металевими коліс (патент 3541541), що він розробив спільно з Біллом Інгліш кількома роками раніше. У патенті пристрій описується як «індикатор XY положення для системи відображення». Пізніше Енгельбарт з'ясував, що це пристрій одержав прізвисько «миша», тому що шнур, що виходив з його задньої частини, був схожий на хвіст миші.

 
 
 
 
 

 Микола Матюхін

Видатний вчений у галузі обчислювальної техніки і конструктор спеціалізованих ЕОМ для систем протиповітряної оборони (ППО). Він був одним з найбільш яскравих представників інженерної школи І. С. Брука, провідним розробником перших ЕОМ М-1 і М-3, які були створені лабораторією І. С. Брука в Енергетичному інституті АН СРСР.

 
 
 
 
 
 

 Вільям Генрі (Біл) Гейтс (ІІІ)

1975 року Ґейтс спільно з Полом Алленом заснував компанію «Micro-Soft», пізніше названу «Microsoft Corporation».

Білл Ґейтс дає одинадцять правил задля досягнення успіху. На думку Ґейтс, надмірний оптимізм і політкоректність грають з молодими людьми злий жарт, формуючи далеке від реальності сприйняття світу, що неодмінно призводе до невдач у майбутньому дорослому житті.

 
 
 
 
 
 
 

Євгеній Касперський 

Ще в школі Євгеній Касперський займався поглибленим вивченням математики у рамках спецкурсу, організованого Московським фізико-технічним інститутом.

Сьогодні Євгеній Касперський займається, насамперед, стратегічним управлінням компанії. Також він є ключовим спікером «Лабораторії Касперського», у зв'язку з чим часто виступає на великих конференціях та галузевих виставках, партнерських конференціях.

 

 

 

Едсгер Дейкстра   

Дейкстра брав активну участь у розробці мови програмування АЛГОЛ, написав перший компілятор для АЛГОЛ-60. У своїй діяльності по розвитку концепції структурного програмування активно виступав за відмову від goto.

Едсгер вивчав у Лейденському університеті теоретичну фізику, та згодом усвідомив, що більше зацікавлений комп'ютерними науками.
   Широко відомий також алгоритм Дейкстри знаходження найкоротшого шляху у графі.

 

 
 

 

 Джон Маккарті   

Маккарті вперше використав математичну логіку в штучному інтелекті. В 1958 він запропонував advice taker, який надихнув пізніші роботи над питаннями-відповідями та логічним програмуванням. Базуючись на лямбда численні, Lisp швидко став мовою програмування номер один у галузі штучного інтелекту після його публікації в 1960. Він надихнув на створення проекту MAC в MIT, але залишив MIT заради Стенфордського університету у 1962, де допоміг заснувати Стенфордську лабораторію штучного інтелекту, яка протягом багатьох років залишалась дружнім суперником проекту MAC.

 

 
 


 Стівен Джобс   

Стівен Джобс і Стівен Возняк стали засновниками компанії «Apple». Займалася виробництвом комп’ютерів власної конструкції, вона була заснована 1 квітня 1976 року, а зареєстрована офіційно на початку 1977 року.

Першим персональним комп’ютером, який представили Стів Джобс і Стів Возняк, був Apple.

 

 
 
 
 

 Лінус  Торвальдс   

Досвідчений програміст, і природно спеціалізується в інформатиці. У 1990-му він відвідує перше заняття з навчання мови програмування C, який він скоро буде використовувати для створення ядра Linux. 

ОС навіть не була настільки розвиненою, щоб використовувати переваги настільки крутого чіпа Intel 386, і Лінус Торвальдс вирішує, що буде використовувати багато більш потужну і стійку ОС UNIX, до якої він звик ще з університетським комп’ютерів.

Категорія: Цікава Інформатика | Додав: kovtyuh72 (23.02.2018)
Переглядів: 303 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar